خروج پراید از گردونه تولید
خروج پراید از گردونه تولید
سه مدل پراید در ایران تولید می شود که طبق وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدل های متفاوت آن در ماه های اردیبهشت و دی ماه سال آتی، دیگر در مدار تولید قرار نمی گیرد.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، رضا رحمانی، زمان خداحافظی با تولید پراید را در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی، اعلام کرد.

رحمانی اظهار داشت: افزایش تولیدات داخلی در رشته های مختلف صنعتی، به عنوان یکی از رویکردهای ما در وزارتخانه است که بر اساس آن در نظر داریم تا مرز ۱۰ میلیارد دلار واردات را به تولیدات داخلی تبدیل کنیم.

این مسئول، با بیان اینکه هم اکنون تفاهم نامه ای به مبلغ ۶۰ میلیون یورو برای حمایت از ساخت داخلی امضا شده است، اضافه کرد: این حرکت تا زمان رسیدن به عدد مد نظر ادامه خواهد داشت.

رحمانی، تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه امکان اختصاص ۲۰ میلیون یورو تسهیلات را به آذرآب فراهم کرده و مشکل بزرگ این کارخانه که فعالیت زیر ظرفیت بود را حل می کند.

وزیر صمت، تثبیت شغل را از مهمترین آثار انعقاد تفاهم نامه اعلام کرد و یادآور شد: با قطع هر یک میلیارد دلار واردات و تولید داخلی آن، امکان ایجاد ۵۰ هزار شغل به وجود می آید که این امر برای کشور ما با آمار بالای بیکاری بسیار ارزشمند است.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید