به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آبان ماه امسال هر ماه یک پارک در کرج افتتاح خواهد شد. ایجاد این پارک ها با اولویت افتتاح در مناطق کم برخوردار برنامه ریزی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، رئیس سازمان این اقدام را در پی تملک باغ های کمتر از دو هکتار عنوان کرد و گفت: نبود منابع مالی کافی و وجود برخی معارضان، از جمله مهم ترین موانعی هستند که امکان احداث پارک و فضای سبز برای مناطق گوناگون شهر را با چالش مواجه می کنند. تملک باغ های زیر دو هکتار، از طرح هایی است که ضمن جلب رضایت فروشندگان، سرسبزی و شادابی شهری را به همراه می آورد.

پیمان بضاعتی پور، به پروژه های در حال ساخت و آماده افتتاح سازمان اشاره و اظهار کرد: پارک های نابینایان و شهدای مدافع حرم در منطقه ۶، پارک مریم در منطقه ۲ و پارک مادر در محدوده کیانمهر جزو طرح هایی هستند که هم اکنون در حال ساخت بوده و در تلاشیم هر چه زودتر آنها را به مدار بهره برداری برسانیم.

بضاعتی پور، اتخاذ برنامه ها و رویکردهای ویژه این سازمان در خصوص زیباسازی نمای شهر را نیز از اقدامات جدید و مهم خواند و تاکید کرد: فاز نخست اجرای این برنامه، با بازسازی نما و مرمت جداره های شهری میدان کرج و کف سازی پیاده راه آن آغاز می شود.

وی، همچنین بهسازی و احیای ۲۷ هکتار فضای سبز مجموعه تاریخی کاخ مروارید و احداث پارک ایران کوچک با مساحت هفت هکتار را از دیگر طرح های در حال اجرای سازمان عنوان کرد و ادامه داد: مقرر شده است ۱۷ هکتار از اراضی شمال حصار برای احداث اکوپارک حیات وحش اختصاص داده شود.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید