شهر دوستدار کودک
شهر دوستدار کودک
شهرها بدون حضور بچه ها و شور و نشاط آنها، محل دلچسبی برای زندگی نیستند. از این رو، معاونت شهرسازی شهرداری کرج مقدماتی را فراهم کرده است تا امکانات حضور راحت و امن آنها در محیط شهری ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، “شهر دوستدار کودک” عنوانی است که با هدف ایجاد بسترهای لازم برای بروز استعدادها و توانمندی های کودکان و نوجوانان ایجاد می شود و تلاش می کند فضاهای فعالیت کودکان در محیط شهری را به صورت نظام مند و متناسب درآورد.

بر همین اساس مدیریت شهری کرج تصمیم گرفته است این طرح را در کرج اجرایی کند. طرح شهر دوستدار کودک، شامل موارد متعددی از جمله: مناسب سازی و ایمن سازی فضاهای عمومی، استفاده از صندلی مخصوص کودک در وسایل حمل و نقل عمومی، مناسب سازی و ایمن سازی فضاهای عمومی، ایجاد مراکز خصوصی رفاهی ویژه کودکان شیرخوار، حمایت از کودکان اقشار محروم، توسعه خانه های اسباب بازی، شناسایی منابع و امکانات حمایتی از کودکان، است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در این خصوص گفت: در جلسه ای که به منظور هم اندیشی با مدیر کل امور بانوان استانداری البرز و مدیر کل طرح های توسعه شهری معاونت شهرسازی برگزار شد، این مهم مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت. احدالله احمدی پرگو افزود: با اجرای این طرح، کودکان در مرکز توجه قرار گرفته و فضای کالبدی، اجتماعی و فرهنگی شهر با توجه به این قشر مهم و اثرگذار طراحی و اجرایی می شود.

این مسئول، با تاکید بر اینکه نیازهای کودکان نیز مانند همه اقشار جامعه باید در شهرها دیده شده و مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی و بخش های غیردولتی در این زمینه دخیل هستند و ضروری است هماهنگی لازم میان این بخش ها و دستگاه ها به صورت مستمر برقرار باشد. احمدی پرگو تاکید کرد: ضروری است شهرداری کرج با پیش بینی و تعیین بودجه مورد نیاز، مقدمات لازم برای اجرای این طرح را فراهم کند.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید