دلمبر
دلمبر
مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز، از وجود فاضلاب دلمبر در شهر کرج به عنوان یک تهدید برای سلامت مردم یاد کرد و خواهان ساماندهی هر چه سریعتر آن شد.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، فردین حکیمی، با اعلام اینکه مشکلات زیست محیطی متعددی به واسطه وجود این فاضلاب در محدوده نهر به وجود آمده است، گفت: این فاضلاب، برای آب های زیرزمینی نیز تهدید و خطری جدی محسوب می شود. حکیمی، ریخته شدن فاضلاب خانگی در نهر موسوم به دلمبر را موجب خطرناک بودن آن عنوان کرد و افزود: روان آب ها و فاضلاب شهری از قسمت بالادست باغستان به این نهر وارد می شوند و ضمن عبور نهر و جذب آلودگی های دیگر از مسیر حرکتش  در حصارک، جاده قزلحصار، مهرشهر و واحدهای مسکن مهر ماهدشت، این مناطق را نیز با خطراتی رو به رو می کند.

این مسئول، آبیاری فضای سبز قزلحصار را از جمله اقداماتی دانست که باعث تشدید انتشار آلودگی های ناشی از این فاضلاب می شود.

به گفته مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز، لوله گذاری توسط شهرداری می تواند مشکلات این فاضلاب را مرتفع کند که با توجه به وجود برخی موانع فنی در حوزه آب منطقه ای، این مسئله تاکنون به نتیجه نرسیده است. وی، تاکید کرد: ضروری است مسئولان استانی برای رفع این مشکل هر چه سریع تر وارد عمل شده و با هماهنگی آب منطقه ای، شهرداری را برای اصلاح وضعیت فعلی یاری کند.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید