قطار برقی کرج – هشتگرد
قطار برقی کرج هشتگرد با حضور رئیس جمهور امروز سه شنبه در استان البرز افتتاح شد و ضمن آن رئیس دولت از افزایش یک هزار کیلومتر ریل جدید به خطوط ریلی کشور تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، حسن روحانی، افتتاح این خط را به مردم استان البرز و شهر جدید هشتگرد تبریک گفت و تلاش شبانه روزی کارگران و زحمتکشان این طرح را مورد تجلیل و تقدیر ویژه قرار داد و این هدیه ارزشمند را حاصل دسترنج این عزیزان عنوان کرد.

روحانی، بر ضرورت استفاده از فناوری های نوین در اداره شهرها و کشور اشاره کرد و اذعان داشت: تاکید قرآن و پیامبر اسلام(ص)، استفاده از تجربه بشری و علم و دانش است که ضروری است بر همین مبنا ما نیز در ساخت و ساز شهر و اداره کشور از این فناوری بهره ببریم.

وی، میزان سفرهای خطوط متروی تهران را بیش از ۹ میلیارد ذکر کرد و ادامه داد: این امکان تاثیری غیرقابل انکار بر کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت داشته است که امیدواریم رهاورد راه اندازی متروی کرج – هشتگرد نیز تغییراتی چشمگیر در عرصه های مورد نظر باشد.

این مسئول، به آلودگی شدید هوای برخی کلانشهرها اشاره کرد و یادآور شد: آلودگی های شدید این روزها حاصل فعالیت آلاینده ها در سال های متوالی است و امکان رفع آن ظرف یک یا دو روز وجود ندارد.

رئیس جمهور، مشارکت و همکاری همه اقشار و صاحبان صنایع را لازمه حل معضل آلودگی هوا دانست و بیان داشت: آلودگی هوا منحصر به کشور ما نیست و ایران در این زمینه در رتبه ۱۶ یا ۱۷ دنیا قرار دارد.

به گفته رئیس جمهور، دولت به خوبی درک می‌کند که برای داشتن هوای پاک باید آلایندگی بنزین و گازوئیل را برطرف کند. لذا آلایندگی گازوئیل در طول دولت یازدهم و دوازدهم از چند هزار به ۵۰ و ۱۰ رسید و حتی در پالایشگاه تبریز این آلایندگی به زیر ۱۰ PPM رسیده است. ضمن اینکه آلودگی بنزین در این دوره کاهش پیدا کرده است و امروز ۷۵ درصد بنزینی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، بنزین یورو ۴ و ۵ می باشد.

وی اذعان داشت: در دولت قبل آلوده‌ترین بنزین یعنی بنزین پتروشیمی به مردم عرضه می‌شد.

رئیس دولت، تصریح کرد: دیروز در جمع مدیران پتروشیمی اعلام شد تا پایان دولت دوازدهم محصولات پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت و این به معنای دو برابر شدن آن نسبت به آغاز دولت یازدهم است. تمام این اقدامات بزرگ در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی صورت گرفته است و بی‌تردید اگر جنگ اقتصادی نداشتیم شاهد شرایط به مراتب بهتری بودیم.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید