مدرسه جدید
استان البرز نیازمند احداث هشت هزار کلاس درس جدید است و دو هزار و ۳۰۱ کلاس درسی در آن دچار فرسودگی و نیازمند نوسازی است.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس البرز از ضرورت نوسازی و مقاوم سازی ۳۵ درصد مدارس استان سخن گفت و اظهار داشت: ساخت یک هزار کلاس درس در استان آغاز شده است.

محمد دلاوریان، انجام این مهم را از طریق مشارکت های شایسته مردمی و حمایت های دولت طی سال گذشته، عنوان کرد و ادامه داد: با این همه در هر سال باید ۴۰۰ کلاس درس به فضای آموزشی استان اضافه شود.

دلاوریان با اشاره به اینکه البرز نسبت به دیگر استان های کشور از تراکم زیادی در حوزه دانش آموزی برخوردار است، بیان کرد: با توجه به جمعیت ساکن و مهاجری که پیوسته به این منطقه وارد می شوند، جمعیت دانش آموزی البرز مستمر در حال افزایش است. این امر ضرورت توسعه مداوم فضاهای آموزشی در آن را گوشزد می کند.

به گفته این مسئول، ضروری است ساخت فضاهای آموزشی جدید و نوسازی مدارس فرسوده در دستور کار و اولویت پروژه های عمرانی استان قرار گیرد.

دلاوریان، حاشیه نشینی و وجود سکونت گاه های غیرمجاز را نیز به عنوان بخشی از مشکلاتی عنوان کرد که حوزه آموزشی و توسعه و تجهیز مدارس با آن روبروست.

این مسئول، تاکید کرد: در حالی که سالانه ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی استان اضافه می شود، سرانه فضای آموزشی البرز ۳.۵ است. این سرانه در کشور ۸.۵ می باشد.لازم به ذکر است تعداد ۵۰۰ هزار دانش آموز البرزی در یک هزار و ۳۰۰ مرکز و ساختمان آموزشی مشغول به تحصیل هستند که این روند به طور مستمر در حال افزایش است.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید