باغ شهری
باغ شهری
سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج به عنوان متولی حفاظت از درختان و فضای سبز شهر، حراست از دو هزار و ۱۸۵ هکتار باغ های این شهر که در اختیار نهادها و ارگان های مختلف است را به عهده داشته و از هر گونه دخل و تصرف در آن جلوگیری می کند.

رئیس سازمان این مطلب را در گفت و گو با پایگاه خبری کرج نیوز عنوان کرد و گفت: برخی دستگاه ها و اشخاص با توجه به افزایش قیمت زمین یا برای رفع نیازهای سازمانی، در صدد تغییر کاربری فضای سبز برآمده اند.

پیمان بضاعتی پور با بیان اینکه جلوگیری از تخریب و آسیب رساندن به باغ های کرج از مهمترین دغدغه های سازمان است، تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد بالا رفتن بهای زمین به قیمت تعرض به فضای سبز و قطع درختان منجر شود.

بضاعتی پور، بخشی از دستگاه ها و سازمان هایی که صاحب دو هزار و ۱۸۵ هکتار از فضای سبز شهری کرج هستند را شامل برخی شهرک ها و موسسات آموزشی از جمله دانشگاه ها، پادگان ها، جهاد کشاورزی(مرغ مادر) دامپروری، سرم سازی، آبگیر بیلقان و مجموعه تفریحی عقیق ذکر کرد.

وی، تشدید نظارت ها و برخورد قاطع با متخلفان را از راه های جدی مبارزه با تخریب محیط زیست و فضای سبز عنوان کرد و ادامه داد: در دهه اخیر روند حفظ و صیانت از باغ های کرج بهبود داشته و امیدواریم بتوانیم با بهبود نظارت و رسیدگی به این عرصه، از سرمایه های تنفسی و زیست محیطی شهر به نحو شایسته تری حفاظت کنیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج، از حضور کارشناسان این سازمان به صورت دوره ای در این باغ ها و بررسی شرایط آن خبر داد و افزود: به محض مواجهه کارشناسان با هر گونه مشکل، مراتب به صورت مکتوب به همراه دستورالعمل به صاحبان باغ ها اعلام خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: استانداری البرز هم در این زمینه با مدیریت شهری همراهی و همکاری داشته و پیگیر اجرای طرح تشدید برخوردها در باغ های تحت اختیار دستگاه ها و نهادهای استان می باشد.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید