بارندگی
بارندگی
همزمان با شدت گرفتن بارش های پاییزی، شهر کرج شاهد بارش ۲۵ میلی متر باران ظرف مدت دو ساعت بود. اتفاقی که باعث شد برخی راه ها بند آمده و نقاطی نیز دچار آبگرفتگی شود.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، معاون خدمات شهری شهرداری کرج شدت بارندگی را باعث وقوع سیلاب و آبگرفتگی در همه مانطق شهری کرج ارزیابی کرد و افزود: این اتفاق با سرریز شدن سیلاب از ارتفاعات، تشدید شد و تردد شهروندان را با مشکلاتی روبرو کرد.

محمدرضا زین العابدینی با اعلام اینکه شهرداری کرج با همه امکانات انسانی و موتوری خود در حوزه های آتش نشانی و خدمات شهری وارد عمل شد تا مشکلات بارندگی را برای شهروندان کاهش دهد، اضافه کرد: تعداد ۵۰۰ نیرو و ۱۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در عملیات مقابله با سیلاب و آبگرفتگی وارد عمل شدند.

زین العابدینی، با اشاره به مسئولیت سنگین شهرداری برای خدمت رسانی و مهار سیلاب، کمک سایر دستگاه ها را در چنین بحران هایی موجب مقابله هر چه سریعتر و رفع فوری مشکلات عنوان کرد.وی، به موقعیت جغرافیایی کرج اشاره کرد و گفت: قرار گرفتن این شهر در کوهپایه البرز جنوبی، زمینه بروز حوادثی چون سیل و آبگرفتگی را از دیگر شهرها بیشتر می کند.

این مسئول، با اذعان بر اینکه امکان رفع کامل آبگرفتگی در برخی معابر کرج امکان پذیر نیست، ادامه داد: حفر ۵۰۰ حلقه چاه جذبی برای جمع آوری آب های سطحی و روان آب ها، ظرف دو سال گذشته با هدف کاهش مشکلات آبگرفتگی انجام گرفته است که برخی از آنها تاثیر بسیار زیادی در زمان های بارندگی داشته اند.

زین العابدینی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، شهرداری کرج با همه امکانات خود از جمله ۲۹ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی، در حالت آماده باش قرار دارد تا در صورت هر گونه حادثه در محل حضور یافته و به تسهیل تردد و زندگی شهروندان در روزهای بارندگی کمک کند.برابر اعلام هواشناسی استان، بارش های پاییزی در کرج تا روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید