احتکار و افزایش قیمت در البرز، ممنوع
با افزایش نگرانی های شهروندان از بالا رفتن قیمت بنزین و احتمال تاثیرگذاری آن بر بهای سایر کالاها، معاون هماهنگی  امور اقتصادی استاندار البرز از افزایش نظارت ها و مقابله با هر نوع احتکار و افزایش قیمت کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج نیوز، جهانگیر شاهمرادی، تصریح کرد: هر گونه افزایش قیمت کالا در البرز ممنوع است و با متخلفان و کسانی که اقدام به احتکار اجناس کنند با جدیت برخورد خواهد شد.

شاهمرادی که در جلسه تنظیم بازار استان البرز سخن می گفت، ارائه توجیحات کارشناسی را نیز برای افزایش قیمت ها غیرموجه ذکر کرد و اظهار داشت: هیچ دلیل و توجیه کارشناسی یا غیرکارشناسی برای این امر قابل پذیرش نیست.

وی اذعان داشت: مقرر شده است دستگاه های نظارتی به ویژه سازمان تعزیرات حکومتی، گزارش های هفتگی را از وضعیت بازار به مسئولان مربوطه ارائه دهند تا از این طریق جلوی افزایش بی دلیل و ناگهانی قیمت ها گرفته شود.

این مسئول، کافی بودن کالاهای مورد نیاز در بازار را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: همچنین رصد مداوم بازار به منظور بررسی وجود کالاها و رفع کمبودهای احتمالی در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار دارد.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز، فرمانداران شهرستان های البرز نیز موظف شده اند نسبت به برگزاری مستمر جلسات تنظیم بازار و رصد هفتگی گزارش ها اقدام کنند.

در این نشست علاوه بر صحبت های شاهمرادی، رئیس سازمان های صمت و جهاد کشاورزی استان به ارائه گزارشی از وضعیت بازار و برنامه هایی که برای تعادل در عرضه کالا و قیمت ها پیش بینی کرده اند، پرداختند.

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید